Audyt - Poznaj stan swojego zaplecza IT.

Przeprowadzenie inwentaryzacji to kluczowy proces podczas wymiany starego sprzętu na nowy. Sprawdź stan urządzeń i zadecyduj co z nimi zrobisz - daj komputerom drugie życie i zorganizuj odsprzedaż pracowniczą lub postaw na bezpieczną utylizację.

Jaki sprzęt można poddać audytowi?

Nasza firma zajmuje się tylko sprzętem nadającym się do dalszego użytku. W wyniku naszych działań sprzęt jest czyszczony, audytowany, odnawiany i trafia ponownie do sprzedaży. Nie jesteśmy firmą recyklingową, która zajmuje się odbiorem sprzętu niedającego się do użytku lub sprzętu przetwarzanego na surowce wtórne.

disc, reader, reading poor-1085276.jpg

Audyt sprzętu

W ramach audytu sprawdzamy możliwości samego sprzętu (parametry), jego stan techniczny (zużycie, zniszczenie) oraz przeznaczenie (wykonywane operacje). Dodatkowo weryfikujemy poziom ograniczeń i liczbę problemów, z którymi borykają się użytkownicy końcowi głównie na poziomie oprogramowania.

Nasz audyt obejmuje

Przygotowanie specyfikacji

Automatyczne pobranie całej specyfikacji jednostki wraz z numerami seryjnymi podzespołów. Możliwość zdefiniowania dowolnych parametrów wizualnych oraz przypisanie ich do każdej jednostki

Agregacja danych

Dane jednostkowe o urządzeniach zbierzemy do wspólnego arkusza Excel – będą to na przykład dane pochodzące z całej dostawy

Ewidencja oprogramowania

Sprawdzimy całe oprogramowanie zainstalowane na każdym Twoim urządzeniu, które do nas dotarło

Kasowanie danych

Usuniemy wrażliwe dane z Twoich urządzeń, wybraną przez Ciebie metodą.

W przypadku audytu sprzętu, który wciąż jest w użytku u Klienta, możemy sprawdzić również, czy to, co obecnie funkcjonuje w jego firmie może funkcjonować lepiej oraz jakie nakłady finansowe sama zmiana niesie ze sobą.